

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Bidirectional |
| Working Voltage | 8 V |
| Peak Pulse Current | 18 A |
| Number of Channels | 1 |
| Breakdown Voltage | 8.5 V |
| Clamping Voltage | 19.5 V |
| Peak Pulse Power | 350 W |
| Voltage ESD Contact | ±30 kV |
| Voltage ESD Air Gap | ±30 kV |
| Diode Capacitance | 1 pF |
Stock: 3195
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11980
Ext.Price$0.11980
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11980 | $0.11980 |
| 10 | $0.05990 | $0.59900 |
| 50 | $0.05368 | $2.68400 |
| 100 | $0.04811 | $4.81100 |
| 500 | $0.04261 | $21.30500 |
| 1000 | $0.03774 | $37.74000 |
| 3000 | $0.03342 | $100.26000 |
| 5000 | $0.02773 | $138.65000 |
